Dolnośląski Przegląd Szachowy

str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 
 

 
 

Kalendarium

Kalendarium

LIPIEC

Lublin I Liga juniorów Polonia Wrocław awansuje do ekstraligi

Wisła Mistrzostwa Polski Kolejarzy 
1. Frączek, Daniel	PKP PLK Zakład Linii Kolejowych Rzeszów 10,5
2. Helaszek, Edward 	PKP Energetyka Odział Dolnośląski 9,0
3. Frątczak, Piotr	PKP PLK Oddział Regionalny Wrocław 8,0
Startowało 148 zawodników.

Radków I Gambit Radkowski
1. Siembab Bartosz	GIECEK Radków	9,0
2. Łaszewicz Paweł	GIECEK Radków	8,0
3. Hajnrych Jakub	Ks Lubin	8,0
Startowało 31 zawodników.

SIERPIEŃ

Mureck(Austria) Mistrzostwa Unii Europejskiej
Trzy medale zdobyła 3-osobowa reprezentacja Dolnego Śląska. więcej str. 31

Polanica Zdrój XLII Memoriał Rubinsteina
więcej str. 29

Szklarska Poręba I Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików DS+LB
Chłopcy 9-10 lat
1. Terochin Piotr	1800	6,5
2. Jóźków Kacper	1600	5,5
3. Nun Grzegorz		1800	5,0

Dziewczynki 9-10 lat
1. Lachowicz Judyta	1800	6,0
2. Gołaczyńska Paulina	1600	4,0
3. Lascar Radosława	1600	4,0

WRZESIEŃ

Meksyk Mistrzostwa Świata
Viswanathan Anand XV Mistrzem Świata
więcej str. 10
Szbenic (Chorwacja) Mistrzostwa Europy juniorów.
Ania Iwanow i Dariusz Świercz zdobywają srebrne medale. więcej str. 31

Port Erin (wyspa Man) XVI Open Man
1. Mateusz Bartel zwycięża

Ustronie Drużynowym Mistrzem Polski został Hetman Szopienice, więcej str. 8

Chotowa I Liga szachowa. Awans do ekstraligi wywalczyła Polonia Wrocław
więcej str. 9

Wysowa Zdrój II liga - awans do I ligi uzyskała  drużyna  AZS  WSB  Wrocław

Rowy Mistrzostwa Polski Weteranów
1. FM Jerzy Kot	Wrocław
2. Ireneusz Łada	Jelenia Góra
więcej str. 28

Jelenia Góra Turniej Szachowy z okazji września Jeleniogórskiego
1. Siembab Bartosz	2210 Radków	7,0
2. Kowalczyk Paweł	2002 Wałbrzych	7,0
3. Łada Ireneusz	2141 Jel. Góra	5,5
Startowało 41 zawodników.

Żarów IX Nocny Maraton Szachowy
1. Piotr Brodowski,      więcej str. 22
Gmunden (Austria) Mistrzostwa Świata weteranów. Hanna Ereńska-Barlo zdobywa złoty medal wśród kobiet

PAŹDZIERNIK

Erewań (Armenia) Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Jolanta Zawadzka zdobywa srebrny medal
więcej str. 4

Wałbrzych Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów. więcej str. 35

Krośnice I Puchar Baryczy
1. Poliszczuk Oleg (Lwów), więcej str. 19

Świeradów Zdrój VI Spotkanie Szachowe Euroregionu “NYSA”
1. Kubryk Mateusz
XXVII Puchar Burmistrz Świeradowa
1. Jerzy Kot, więcej str. 18

Dzierżoniów Turniej i-COMP OPEN
1. Żeberski Jakub	2411	4,5
2. Gawroński Mirosław	2249	3,5
3. Jasik Krzysztof	2310	3,5
Startowało 16 zawodników.

Dzierżoniów Turniej Szachowy OSiR OPEN
1.Tymcio Leszek		1800	6,5
2.Woszczyński Sławomir	1800	5,5
3.Kulpa Paweł		1600	5,0
Startowało 17 zawodników.

LISTOPAD

Heraklion Drużynowe Mistrzostwa Europy
Polki zdobywają srebrny medal
Polacy czwarte miejsce, więcej str. 12

Wałbrzych Mistrzostwa Dolnego Śląska
więcej str. 22

Książ Mistrzostwa Wałbrzycha o Puchar Prezydenta Miasta
1. Filipiak Leszek	PWSZ Hetman	8,0
2. Siembab Bartosz	GIECEK Radków	8,0
3. Płotka Wojciech	PWSZ Hetman	6,5
Startowało 34 zawodników.

Książ 4 Pory Roku - Pokemonki
1. Parlicka Aleksandra	SMK	5,0
2. Maciołek Michał	SMK	4,0
3. Kalka Michał		Legnica	3,5
Startowało 8 zawodników.

4 Pory Roku -Pierwszy krok
1. Kiek Kacper	PWSZ Hetman	5,0
2. Stitou Sara	WOK-EN		4,5
3. Lubońska Sylwia	WOK-EN	4,5
Startowało 18 zawodników.

4 Pory Roku - Jesień z szachami
1. Kowalczyk Paweł	UKS Baszta	6,0
2. Stankiewicz Paweł	UKS Baszta	5,0
3. Kondrat Oktawian	UKS Baszta	3,5
Startowało 12 zawodników.

GRUDZIEŃ

Wrocław Akademickie Mistrzostwa Polski
Drużyna Politechniki zdobywa brązowy medal, więcej str. 16

Legnica XXIII Puchar Wojewody Dolnośląskiego,     więcej str. 32

Jaworzyna Śl - XII Turniej Mikołajkowy 
1. Jasik Krzysztof	2310	8,0
2. Janocha Wiesław	2301	7,0
3. Kowalczyk Paweł	2028	7,0
Startowało 71 zawodników.

Dzierżoniów Mistrzostwa Dolnego Śląska Spółdzielni Mieszkaniowych i Domów Kultury.
1. Paweł Łaszewicz	2179	7,5
2. Wiesław Janocha	2301	7,5
3. Krzysztof Jasik	2310	7,0
Startowało 36 zawodników.

Klasyfikacja drużynowa
1. MDK Śródmieście Wrocław	20,0
2. DK Radków			18,0
3. SM Dzierżoniów		16,0
4. SM Odra Oława		16,0
5. MDK Chojnów			14,5
6. SDK Dzierżoniów		13,0
7. MDK Fabryczna Wrocław	11,5

Złotoryja Turniej Mikołajkowy
1. Kowalczyk Paweł	8,5
2. Łada Ireneusz	7,0
3. Bebel Arkadiusz	7,0
Startowało 50 zawodników.

Oława Turniej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej “Odra”
1. Bogdan Żminda

Milicz Turniej Mikołajkowy
1. Eugeniusz Murawski
2. Michał Garbacki
3. Szymon Pilip
4. Tomasz Pilip
Startowało 30 zawodników.

Legnica XV Dolnośląskie Grand Prix
1. Piotr Szumilas	6,5
2. Arek Bebel		6,0
3. Piotr Sabuk		5,5
Startowało 58 zawodników.

Legnica Szkolna Liga Szachowa
1. SP 16 I Legnica
2. SP 7 Legnica
3. SP 7 Lubin

STYCZEŃ 2008

Mariańskie Łaźnie Czech Tour
Monika Krupa, Dariusz Świercz zdobyli normy arcymistrzowskie. więcej str. 32

Wrocław Otwarcie Sezonu w Paśniku
1. Stachowiak, Kamil	2325	6,0
Startowało 36 zawodników,  więcej str. 24

Wrocław Otwarcie Sezonu MUKS Tour
1. Dowgird Filip	1891	6,5
2. Woźniak Bartosz	1764	6,0
3. Oszczanowski Witold	1442	5,5

Wałbrzych I Memoriał Mariana Pyrzyńskiego. więcej str. 35

Wrocław I Memoriał Roberta Fischera 
więcej str. 7

Legnica Młodzieżowe Grand Prix
1. Szumilas Piotr		2036	6,5
2. Malec Robert			1833	5,5
3. Lukasiewicz Aleksander	1809	5,5

Dolnośląski Przegląd Szachowy można nabyć w: biurze DZSzach, Kawiarni Szachowej Paśnik, firmie Probit
Wysyłamy bezpłatnie do GM, WGM, IM, WIM, sędziów międzynarodowych, Mistrzów Polski seniorów po otrzymaniu adresu
Redakcja: Jerzy Kot, Wojciech Zawadzki, Marek Świerczewski, Krzysztof Krupa
Redaktor techniczny: Michał Wojteczek Foto: Krzysztof Mazur, Wojciech Zawadzki
Współpracownicy: Mateusz Bartel, Tomasz Lissowski, Stanisław Zawadzki, Krzysztof Jasik, Roman Skiba
Dolnośląski Związek Szachowy ul. Borowska 1/3 50-529 Wrocław www.dzszach.pl email: dpszach@gmail.com
Strona Przeglądu www.dps.dzszach.pl  administrator strony: IA Rafał Siwik